Jasná je naša Jasná voľba

My milujeme Jasnú. Nemôžeme si pomôcť, ale každý rok sa sem vraciame, lebo sa tu dobre cítime. Služby sú tu na každom kroku na úrovni a ja pri dvoch malých deťoch potrebujem byť bez starostí, minimálne čo sa týka stravy. Prvýkrát sme tu boli pre tromi rokmi, keď sa nám narodil Lukáško a nemali sme tú možnosť ísť k moru. Ja som sa proste bála ísť s tak malým bábätkom do cudzej krajiny. Tak sme išli do Jasnej a tak sme si to tu zamilovali, že sa sem stále vraciame. Pre nás mešťanov (najmä keď bývame v rovinatom meste) sú hory neskutočným zážitkom a oddychom. Milujeme to tu a naše deti tiež.

Na Jasnej sa nám páči, že je babyfriendly kam sa len pohneme a to je pre nás dôležité, aby bolo prostredie do ktorého ideme prispôsobené aj deťom. Pre nás je to ideálna dovolenka kedykoľvek počas roka. Čo by som vyzdvihla ako pozitívum, stále je tam kde ísť. Či už máte bábätko, alebo aj staršie deti, o program tu máte postarané s akokoľvek starými deťmi. My sme naplno využili možnosť ľahkej turistiky okolo nádherného Vrbického plesa. Neskutočne krásna príroda, doslova za hotelom. Pre nás raj na zemi. A aj tu mysleli na našich najmenších a kúsok za jazerom v lese sú rôzne preliezačky a šmýkačky pre deti. Takže to bola pre nás povinná zastávka. Ak budete mať šťastie na sezónu, tak pri preliezačkách je to tam doslova posiate kríkmi čučoriedok 🙂

Samozrejme Vrbické pleso je aj atrakciou pre deti, pretože kačičky neboli vôbec bojazlivé a priplávali úplne blízko pri nás. Pre Lukáška to bol zážitok. Keďže Laura je ešte bábätko, tak sme chodili často len sa rôzne prechádzky s kočíkom, prípadne taká ľahšia túra okolo Vrbického plesa sa dala zvládnuť, keď sme Lauru mali v nosiči.

Ak Jasnú navštívite s väčšími deťmi, určite si nenechajte ujsť kabínkovú lanovku, ktorou sa môžete vyviezť až na Chopok. My sme to mali v cene ubytovania, avšak kvôli Laure sme to nevyužili. Určite to musí byť zážitok. Taktiež sú tu Demänovská ľadová jaskyňa ktorá je sprístupnená práve cez leto, alebo Demänovská jaskyňa slobody. Do jaskýň je však väčšinou povolený vstup s deťmi od 6 rokov. Staršie deti od 12 rokov si spolu s rodičmi môžu užiť Mouintain káry a skúsiť nimi zdolať trať Koliesko- Biela púť. Alebo je na Bielej Púti Maxiland summer park pre deti s rôznymi atrakciami. V blízkosti sú tiež vodné aquaparky ako Tatralandia alebo Bešeňová. My sme však toto všetko museli oželieť tento rok kvôli tomu, že Laura je ešte príliš malinká.

Ubytovaný sme boli v hoteli Grand Jasná **** už tretíkrát po sebe. Čo sa týka služieb tak fantastické na túto lokalitu. Veľmi oceňujeme ochotu a rýchlosť personálu- vyhoveli každej našej požiadavke rýchlosťou blesku. Tiež sa nám páčili dva detské kútiky s animačnými programami pre deti cez deň a aj večerná minidiskotéka. Čo je tiež príjemné plus, tak je tam aj detský kútik pre bábätká. V hoteli sa nachádza skvelý wellness so saunami a bazénom v ktorom bola zabudovaná vírivka. Tu mi trochu chýbal detský bazénik, čo si myslím že by ocenili aj iní rodičia a predovšetkým menšie deti na bezstarostné vyšantenie. Strava v hoteli je dobrá, nemala som jej čo vytknúť. Ubytovaní sme boli v Deluxe izbe, ktorá bola veľmi útulná, čistá a komfortná. Pre rodinu s dvomi deťmi ale už trochu malá, občas sme mali chaos keď sme niečo hľadali :-D.

 

Chodievali sme každý deň na prechádzky a zablúdili sme aj do Mikulášskej chaty *** v ktorej úplne fantasticky varia. Páči sa nám, že je doslova učupená v lone prírody a okolo nej je len samí les a zo zadnej strany Vrbické pleso.  Lukyho uchvátilo detské ihrisko, a nás príjemné drevené priestory. Jeden deň sme aj vystihli na obed fantastické obrovské hamburgery, ktoré sa dali jesť len príborom, lebo také veľké ústa by sme ani neotvorili. 🙂 Prostredie bolo veľmi príjemné a personál tak isto. Uvažujeme dokonca, že keď sa najbližšie budeme chystať do Jasnej, zvolíme pre zmenu tento hotel.

Keď takto chodíme na dovolenky, radi skúšame stravu kade tade a čo nás osloví, tam sa vraciame. Inak to nebolo ani teraz. Už rok predtým sme mali dobré skúsenosti s hotelom Ostredok*** kde taktiež fantasticky varia. Zážitkom je však okrem výborného obeda panoramatická presklenená reštaurácia, z ktorej je úžasný výhľad na krásne lesy a vrchy. Jednoznačne treba zažiť!

Pobyt v Jasnej nám ulahodil na duši a päť dní nám ubehlo akosi prirýchlo. My však aj v posledný deň, keď už cestujeme domov, tak sa snažíme spraviť si nejaký výlet, aby sme ten posledný deň vnímali ako plnohodnotný, a nie len ako cestu domov. Zastavili sme sa preto na Liptove v Chalúpkovo rezorte. Prostredie je skutočne rozprávkové. Nachádzajú sa tam krásne dreveničky v ktorých sa dá aj ubytovať. Ubytovaní sme tu zatiaľ neboli, takže nevieme posúdiť, zato sme boli ale v hlavnej reštaurácií, ktorá bola v malom kaštieliku. Mne ako milovníčke histórie to vyrazilo dych. Všetko zariadené v barokovom štýle. A čo vyrazilo dych Lukáškovi? Vonku obrovské detské ihrisko s rôznymi preliezačkami, šmýkačkami, hojdačkami…no proste tak dokonalé detské ihrisko sme ešte asi nikde nezažili. Strava je tu vynikajúca a robia tu najlepšie jahodové latté ako som kedy pila! Rozhodne nás to tu očarilo pretože je to tu babyfriendly a čo som si ja mojim pozorným okom všimla, tak ešte aj pri jednotlivých chatkách, kde každá chatka mala svoj dvor, bolo malé detské ihrisko. Dokonalosť pre deti! Za toto im tlieskam a Lukáška si týmto rozhodne získali. A čo si získa môjho Lukyho, to si získa aj mňa. Ani nechcel ísť domov odtiaľ. Rozhodne sa sem ešte plánujeme vrátiť.

No a ako inak, keďže sa vždy vraciame po diaľnici domov priamo cez Banskú Bystricu, nemohli sme sa tu tiež nezastaviť. Toto mesto nikdy nemôžeme vynechať pretože si nás získalo. Ani neviem čím, ale jednoducho to tu máme radi. Vždy sa ideme najesť a prejsť po pešej zóne, ktorá má svoje čaro.

 

Dúfam že sa Vám môj článok páčil že som Vás inšpirovala našimi obľúbenými miestami do ktorých rozhodne stojí za to, ísť sa pozrieť. 🙂

Vaša Pupa 🙂

Hotel Ostredok***- krémové rizoto

Hotel Ostredok***- šalát Ceazar

Hotel Mikulášska chata***- hamburger

Chalúpkovo resort