Inšpirácie na Vianočné darčeky pre naše detičky

Zapínam ,,notes” a počúvam od Miša Bublého Vianočné songy, aby som sa lepšie naladila na Vianočnú strunu, papám kešu orechy a tuším si aj pôjdem zaliať čaj, vnútro mi rozohrieva niečo krásne a teplé, myšlienka na Vianoce… Takže…Opäť sa blíži ten krásny Vianočný čas. Vianoce sú pre mňa sviatky pokoja, kedy sa konečne všetci zastavíme, spomalíme a vychutnávame si vzájomnú blízkosť a čas strávený spolu. Budeme ráno dlho spať (podľa možností všakže? 🙂 ), budeme sa stále rozprávať a s deťmi hrať, budme leňošiť a jesť koláčiky a krehké vianočné pečivo, budeme jesť tri dni úžasný zemiakový šalát a nebudeme vedieť sa ho dojesť, pritom budeme počúvať dokola Vianočné pesničky od Bublého alebo pozerať rozprávky. Ja to proste milujem. Celý deň si dovolím behať vo Vianočnom pyžame a vytešená som ako osa na bonbóne. Proste to milujem. Neviem ako vy, ale ja teda nemám rada ten predvianočný zhon a stres a preto kupujem darčeky v predstihu a nie týždeň pred Vianocami, alebo ešte iné extrémy- v deň Vianoc. Aj teraz mi už zapadajú v šatníku prachom a čakajú na svoju premiéru pod Pánom Stromčekom Vianočným na Štedrý deň. A áno, budú zabalené do gýčových baliacich papierov s motívom rozprávky Autá pre Lukyho, a Frozen alebo Barbie pre Lauri. Už teraz mi hrajú všetky žilky Vianočné koledy od radosti 🙂 . Proste tie Vianoce, keď sú deti malé a rozbaľujú si darčeky, to pre mňa absolútne to najnajnajúžasnejšie a najnajnajkrajšie obdobie v živote a ja sa z toho vždy tak teším, až sa i chce plakať. 🙂

Samozrejme, ja som hrozný detajlista a myslím, že som hračkofilná. 😀 Veľmi sa mi páči, keď majú deti zladenú detskú izbičku s hračkami, ktoré sú nielen dizajnovo krásne, ale aj funkčné a kvalitné. A ja mám nevyliečiteľnú mániu na hračky Little Dutch. Nielen, že sú dokonale krásne, ale môžem potvrdiť, že majú aj extrémne kvalitnú výdrž (Luky by vedel rozprávať, čo všetko prežili…).

Pracovný pult a teepee stan

Lukynkovi tento rok Ježiško prinesie takýto krásny drevený pracovný pult. Čo ma inšpirovalo ku kúpe tohto pracovného pultu? Lebo vždy keď vidí tata niečo majstrovať, tak mu kradne šroubováky a chce mu pomáhať. Tak nech sa môže činiť svojím náradím. Obsahuje naozaj rôzne drevené pracovné náradie, pre malého kutila, ktoré má zaoblené hrany, takže je bezpečné na nekonečné hry. Ďalej Luky dostane od Ježiška aj tento krásny Little Dutch teepee stan v bledomodrej farbe (Blue). Inšpirovala ma kamarátka, ktorej dcérka má tento stan, len vo farbe pink a je naozaj nádherný a krásne prepracovaný. Má dokonca aj mäkkú podložku, čiže nieje to len stan a deti nesedia na studenej dlažbe, ale na mäkkej podložke (mne to pripomína paplón). Luky sa rád schováva a hľadá si rôzne skrýše, tak som si istá, že stan bude mať u neho obrovský úspech.

Kočík a vláčik s dráhou

Pre Laurinku to budú jej prvé Vianoce a ja sa na ne neskutočne teším. Doteraz si presne pamätám Lukynkove prvé Vianoce a som z toho dodnes rozcítená. Ježiško má pre Laurinku prichystaný jej prvý Little Dutch kočík pre bábiky. Viem, že má naň ešte čas, ale proste nedokázala som odolať. Konštrukcia kočíka je drevená, takže verím, že to nebude žiadna plastová hrkálka. Luky má v poslednej dobe veľmi rád vláčiky, takže tento rok mu Ježiško prichystal drevený vláčik s dráhou. Pozostáva z rušňa, vagónov a malých drevených doplnkov- zvieratiek a stromov. Tento vláčik je tiež v ružovej variante pre dievčatká.

Drevené bábätkovské skladačky a počítadlo

Luky dostane tiež modré počítadlo v tvare dúhy. Príde mi to nielen praktické, že sa môže začať pomaly učiť počítať, ale je to aj ako krásna a milá dekorácia do izby. Laurinke prinesie Ježiško Little Dutch drevenú vkladačku– skvelá pomôcka na rozvoj jemnej motoriky a logiky dieťatka. Drevené vkladačky majú rôzne tvary a sú na nich aj safari zvieratká. Laura ešte dostane drevené krúžky so stojanom, tentokrát však od značky Jabadabado. čo bude vlastne naša prvá skúsenosť s touto značkou. Táto hračka je stará klasika medzi hračkami a rozvíja jemnú motoriku a koordináciu očí a rúk.

Kuchynka pre oboch

Na záver Vám sem pridávam na inšpiráciu drevenú kuchynku, ktorú kúpila pre deti moja svokra v Lidli. Má množstvo funkcií a doplnkov a je tiež výškovo nastaviteľná. Ja mám pre Vás tip napríklad na drevenú kuchynku od Little Dutch, ktorá je dizajnovo krásna a určite detičky nielen poteší a naplno ju využijú, ale tiež bude krásnym doplnkom do detskej izbičky.

Ešte čakáme na nejaké hračky, ktoré by nám ešte mali prísť, takže článok ešte určite doplním! Budem Vás o tom určite informovať na mojom Instagrame, tak sa ma oplatí sledovať. Dúfam, že som Vás inšpirovala hračkami pre Vašich drobcov a prajem Vám krásne prežitie Vianočných sviatkov.

Vaša Trendymama