Hračky pre dievčatko- ktoré sú vhodné pre ktorý vek?

Veľa ľudí, a najmä rodičov má častokrát dilemu- aké hračky kúpiť pre dievčatko, tak ja Vám tu dám niekoľko typov, ktoré hračky sú vhodné pre dievčatká, a v akom veku.

6-18 mesiacov

Dieťatko do 6 mesiacov si zväčša vystačí len so základnými hračkami, ako sú hrkálky, čo nieje až také zaujímavé, pre nás, ktorí hľadáme napríklad darček vhodný pre dievčatko od 6 mesiacov. Pretože približne od 6.-7. mesiaca začína dieťatko sedieť a byť teda aj aktívnejšie, tým pádom mu už len hrkálky ku hre nestačia. Preto je výbornou voľbou napríklad hracia vkladacia kocka. Na trhu sú už rôzne tvary, vzory a materiály, takýchto hračiek, avšak z môjho pohľadu sú najlepšie práve drevené vkladacie kocky, so zaoblenými hranami. Nielenže sú ekologickejšou variantou, oproti plastovým hračkám, ale sú aj vhodnejšou a teda zdravšou alternatívou pre samotné dieťa, pretože práve drevené hračky bývajú natreté netoxickými ekologickými farbami, ktoré pre dieťa nie sú škodlivé napríklad pri vkladaní do malých ústočiek. Navyše je drevo na dotyk príjemnejší materiál, a hračky z dreva sú odolnejšie ako z plastu.

Od 12 mesiacov

Handrová bábika je taktiež skvelou voľbou. Je mäkká a dieťatko si ňou neublíži. Naša Laura zvlášť obľubuje handernú bábiku, vnútri ktorej je hrkálka. Takéto bábiky sú vhodné už pre menšie bábätká. Sú príjemné na dotyk a dajú sa tiež väčšinou jednoducho vyprať. Okolo jedného roka je tiež podľa mňa ideálny čas aj na prvý kočík pre bábiku. Nielen, že je to neodmysliteľný doplnok k bábike, ale v roku už poslúži ako opora prvých krôčkov pre malú slečnu, miesto chodítka. Naša Laura takto veľmi rada kočíkuje svoju bábiku.

Od 2 rokov

V dvoch rokoch je dieťatko už samostatnejšie a pre takúto malú princeznú, by som určite volila plastovú bábiku- možno už aj s nejakými funkciami ako je napríklad ,,plačúce bábätko”. Práve v tomto veku detičky najviac ,,nasávajú” informácie z okolitého sveta, učia sa nové poznatky a bábika je určite vhodná hračka a myslím, že aj u malých dievčatiek najobľúbenejšia.

Od 3 rokov

Trojročné slečny už niesú žiadne bábätká, a stávajú sa z nich pomerne samostatné jednotky, ktoré sa už chcú aj samé hrať. Môj typ pre takéto dievčatko je určite detská kuchynka, ktorá poteší každú malú gazdinku. Na výber je naozaj obrovské množstvo detských kuchyniek, ktoré majú dokonca rôzne funkcie a zvuky, a sú preto veľmi autentické. Rozhodne však kuchynka nieje vhodná len pre dievčatká, ale aj pre chlapcov! Pre nás je to jedna z najlepších hračiek a obe moje deti sa v nej zahrajú. Laura dokonca častejšie ako Luky a to nemala ešte ani rok! Okrem kuchynky je podľa mňa skvelou a obľúbenou hrou aj drevená dúha, ktorá má širokospektrálne využitie a zabaví deti na dlhý čas.

Knihy

Knihy si podľa mňa zaslúžia samostatný odsek, pretože sú vhodné už od veľmi útleho veku, od prvého leporela až po krásne obrázkové knižky. U nás majú jednoznačne svoje čestné miesto, a peknou ilustrovanou knižkou určite potešíte akékoľvek dieťa, v každom veku.

Trendymama