Tipy na vytvorenie si letného kapsulového šatníka

Kapsulový šatník je skvelá vec. Odkedy si ho budujem, a pravidelne podľa sezóny obmieňam, tak mám konečne pocit, že si mám stále čo obliecť. Preto Vám tu teraz píšem tento článok, pretože je lepšie si v skriniach obmieňať oblečenie sezónne. A prečo? Pretože automaticky sa Vám ľahšie ráno zostrojujú outfity, keď máte v šatníku menej vecí a práve tých sezónnych, ako keď máte v skrini úplne všetko. Ubezpečujem Vás, že nepotrebujete mať haldu oblečenia na to, aby ste mali zakaždým iný outfit. Týchto niekoľko vecí Vám vystačí na celé leto, a zakaždým budete iná.

Stačia dvoje šortky/sukne

Základom letnej kapsuly sú dvoje šortky alebo sukne. Závisí od toho, či skôr preferujete elegantnejšie oblečenie do práce, alebo voľnočasové, ako napríklad ja. Keďže ja som na materskej, zvolila som si šortky v dvoch základných farbách- čiernej a béžovej. K nim doladím takmer čokoľvek. Ak si vyberiete sukne, tiež Vám odporúčam čiernu a béžovú- je to základ a hodí sa k nim takmer všetko.

A keďže je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť, nafotila som pre Vás niekoľko vhodných kombinácií. S béžovými šortkami zladíte tiež všetky topy. Samozrejme topov môžete mať oveľa viac, ja som na ukážku zvolila len 5 topov aby ste videli, koľko rôznych kombinácií vznikne- a tým máte zakaždým iný outfit.

Šaty

Šaty sú základom akéhokoľvek letného šatníka. Úplným top základom a univerzálnym kúskom sú určite biele košeľové šaty. Hodia sa do office, teda do práce, môžete si ich dať do mesta, na výlet, proste kdekoľvek. Odporúčam prírodné materiály (ja mám napríklad zo 100% bavlny) lebo sú priedušné. Mám však aj niekoľko farebných šiat- to už podľa každého uváženia. Tento rok som si zadovážila nový kúsok- biele bavlnené šaty s odhalenými ramenami. Je to však strih ktorý je vhodný pre štíhle ženy s útlymi ramenami- alebo pre ženy typu hruška- keďže je tam pozvolnejší strih- skryje širšie boky a harmonicky vyváži vrch.

Samozrejme, v šatníku si vždy nechávam n leto aj jedny rifle, a dvojo/trojo dlhých nohavíc, keby sa ochladilo. Tiež v neutrálnych farbách- čierna, biela, béžová. A tiež si v ňom nechávam aj nejaké to sako (na formálnejšie akcie keby sa ochladilo). Čo sa týka obuvy, stačia Vám dvoje sandále- to, akú výšku, podpätku/podrážky preferuje je na Vás. Farba je ideálne zlatá a strieborná- tieto dve farby sa skvele kombinujú so šperkami ktoré máte na sebe a celý outfit príjemne osviežia.

Dúfam, že sa Vám môj článok páčil a inšpiroval Vás tiež k tvorbe kapsulového šatníka.

Vaša Trendymama 🙂