Tipy na Vianočné darčeky pre deti 2020

Na tento článok sa chystám už pekne dlho, ale kvôli hŕbe spoluprác som sa k nemu konečne dopracovala až teraz. Často sa so mnou radíte, aké darčeky kúpiť pre malé deti, tak pokiaľ máte malé dievčatko, ste na správnom článku. Ak hľadáte niečo pre malého chlapčeka, odporúčam moje články z predchádzajúcich rokov – tam som viac opisovala práve darčeky pre malých chlapčekov. Apropo, Luky je stále malý, ale už to nieje žiadne batoľa, stáva sa z neho chlapec s vlastnými záujmami – čomu som prispôsobila aj jeho darčeky. Samozrejme ,,the best” , sú pre mňa stále drevené hračky, najmä značky little dutch – tie spĺňajú všetky požiadavky na kvalitnú a tiež oku lahodiacu hračku, taktiež vydržia toho skutočne veľa (rozumej, trieskanie o zem, skákanie po týchto hračkách, trieskanie s nimi o stenu a ďalšie dobrodružné a poznávacie akcie našich ratolestí 🙂 ).

Pre malú princeznú

Toto sú pre mňa tohtoročné tromfy pre moju Lauru (aktuálne 1,5 roka). Ružová kuchynka ako inak od Little dutch je tohtoročná novinka dokonalého holandského konceptu. Samozrejme som neodolala, pretože od Little dutch máme skutočne veľa veľa hračiek a toto bude ďalšia ,,trofej” do zbierky. Túto kuchynku nájdete na www.littlerabbit.sk a nájdete tam tiež aj iné krásne hračky značky Little dutch (ďalej už len ,,LD”). Odporúčam u nich pozrieť aj iné značky hračiek, majú tam skutočne pestrý výber krásnych dizajnových a kvalitných hračie k- no pastva pre oči. Ale späť k meritu veci – táto kuchynka je oficiálne určená pre dievčatká od 3 rokov, ale myslím, že je vhodná samozrejme aj pre menšie princezničky. Každopádne, pokiaľ máte dcérku (neterku, vnučku, krstnú dcérku…) vo vekovom rozpätí 1-6 rokov, toto bude určite prekrásny darček, ktorý ju rozhodne poteší 🙂 . A vydrží hádam aj ďalšiu generáciu, lebo ako som už spomínala, LD sú mimoriadne odolné a kvalitné.

Ďalšia je bábika tiež značky Little dutch – Baby Rosa – je to mäkučká látková bábika v prenosnej taške – slúžiacej tiež ako postieľka, má cumlík, fľašku, plienku, prikrývku a čiapku. Šaty sa jej dajú vyzliecť a dá sa jej dať dole aj plienka. Myslím že je dostatočne veľká (má cca 30cm) a je vhodná ako pre menšie dievčatká, tak aj pre väčšie ,,mamičky”, ktoré sa chcú starať o svoje bábätko.

Musím mať ale aj výčitku na značku LD a to takú, že ešte nevyrábajú postieľky pre bábiky, čo je obrovská škoda, pretože tá by bola u nás varená pečená. ,,Ježiško” sa preto musel vynájsť a zaobstarali sme si tiež drevenú kolísku z Lidlu. Neviem aká bude, ale verím, že bábikám sa bude dobre spinkať 😀 .

Nie som len čistý zástanca drevených hračiek, pokiaľ dieťa niečo baví. A Lauru baví bábika Baby born – má totižto zdedenú ešte po mne, len má chúďa bábika už také vyblednuté oči, že pôsobí priam strašidelne. Preto sme jej tento rok kúpili na Vianoce novú. Verím, že sa bude tešiť a určite sa s ňou super zahrá, aj keď bude ešte staršia – bábika totižto ciká, kaká, plače a dieťa sa s ňou môže aj kúpať. Taktiež dostať k bábike dokúpiť skutočne široký sortiment rôzneho oblečenia a doplnkov.

Niečo pre väčších chlapcov (+4 roky)

Luky je už veľký škôlkar a má už trochu iné záujmy – preto sme mu už tento rok nekupovali žiadne hračky od LD, keďže už má asi naozaj všetky. Ale pokiaľ by ste chceli ostať verné dreveným hračkám, tak aj 4-ročný (a viac) chlapec sa super zahrá v LD tee pee stane, alebo aj s drevenou garážou, či pracovným montážnym pultom, alebo aj vláčik s dráhou – to všetko my už máme a môžem to odporučiť vrelo ďalej. Luky je aktuálne nadšencom rýchlej jazdy a rozprávky ,,Autá” (The cars), takže máme jednoznačného víťaza tohtoročných darčekov. Okrem vyobrazených darčekov – čo je autodráha na diaľkové ovládanie a modrý McQueen na ovládanie, Lukymu donesie Ježiško ešte aj krásny bicykel s motívom tejto slávnej rozprávky – preto aj tá trubka na ,,bajk” 🙂 . Bicykel som však nefotila, keďže je zložený v krabici – a na krabici ani nieje vidno, čo v nej je (začo musím opäť len spomenúť a tlieskať LD, že oni majú ešte aj dizajnové škatule!).

Iné tipy

Moje tipy sú však aj na ostaté LD hračky, ktoré stále u nás, napriek iným vedú. Pokiaľ sa Vaše dieťa rado hrá na obchod, odporúčam pozrieť Predajný stánok LD. Mojim cieľom keď bude Laura trochu väčšia je tiež LD domček pre bábiky. Pokiaľ máte doma bábätko, LD má široký sortiment hračiek aj pre bábätká – od plyšových hračiek, cez plyšové knižky, až po hrazdičky na hranie. Všetko krásne pod jednou ,,strechou” na www.littlerabbit.sk .

Mimo iného chceme dokúpiť ešte deťom knižky, ktoré neodmysliteľne patria medzi Vianočné darčeky a celá naša rodina miluje knihy.

A tu máte ešte linky na moje tipy na Vianočné darčeky z minulých rokov, kde je viac typov na darčeky LD aj pre chlapcov:

https://trendymama.sk/wp-admin/post.php?post=1113&action=edit

https://trendymama.sk/wp-admin/post.php?post=717&action=edit

Dúfam, že Vás môj článok inšpiroval a vyberiete pre detičky krásne darčeky. Želám Vám rozprávkovo krásne Vianoce 🙂

Vaša trendymama Ľubka 🙂