Spring fashion trends 2021

…alebo teda módne trendy na jar 2021 sa vyznačujú naozaj rôznorodosťou. Každá značka/módny dom, predstavuje svoje vlastné, ale keďže tento rok je situácia, aká je, viac sa berie ohľad na kompaktnosť a pohodlnosť odevov.

Po šedej a depresívnej zime sa nám doslova žiada rozkvitnúť do krásnych farieb. Jednou z top farieb roka je žltá. Najväčšou iskrou tejto sezóny je jednoznačne žltá kabelka, ktorá rozžiari akýkoľvek outfit.

Pastelové farby

Túto jar jednoznačne vedú pastelové farby, medzi nimi nesmie chýbať ani biela. Ja som si na fotenie jarnej kolekcie od slovenských odevov vybrala exkluzívny károvaný kabát, v machovej zelenej farbe. Jeho strih je dokonalý- je to tzv. kimono strih- je trošku voľnejší na prsiach a má zvonové rukávy- ideálny strih pre akúkoľvek postavu- aj pre ženy s krivkami či väčšími prsiami. Mimo toho, že skvele vyzerá, veľmi ma potešilo, že je vyrobený na Slovensku.

Zloženie

Ako si vybrať kvalitný kabát? Odporúčam pozrieť si materiálové zloženie kabátu. Najlepšími materiálmi s najlepšími vlastnosťami sú vlna a kašmír. Kvalitný kabát by sa mal skladať najviac z dvoch materiálov- už pri viacerých, by ľahko mohlo dôjsť k žmolkovateniu kabáta. Konkrétne ten môj, má zloženie 80% vlna a 20% polyamid.

Baretka

Baretka sa k nám už na jeseň po rokoch vrátila, čomu sa ja veľmi teším, nakoľko vo Francúzsku je neodmysliteľnou stálicou v šatníku každej madam le chic. Baretky sú veľmi variabilné a môžete ich nosiť ako k elegantným, tak aj k športovým outfitom.

Bielo-biela

Žlto-žltá, čierno-čierna, ružovo-ružová- to sú diktáty aktuálnej originality, aby bol celý outfit v jednej farbe-rozbitý buď originálnym kabátom, alebo doplnkami. Prípadne je fajn ladiť všetko do jedného tónu- biely top, béžové nohavice, hnedé topánky… Nesmrteľnou kombináciou, ktorej vplyv je túto jar naozaj veľmi silný, je práve čiernobiela kombinácia, ktorá je asi aj najtypickejšou práve pre módny dom Chanel. Pre tohtoročnú jarnú kolekciu však po nej siahli aj iné ,,veľké” značky.

Skrátená crossbody

Ďalším horúcim trendom je nosenie crossbody kabelky krížom- tak ako zvyčajne, len s o niečo kratším popruhom/retiazkou. Kabelka by mala ísť krížom tesne popod prsia.

Kabát, biela saténová blúzka a baretka sú z www.slovenskeodevy.sk

Prajem Vám krásnu jar 🙂

Ľuba