Chodník korunami stromov

Táto nová atrakcia ktorá určite chytí za srdce každého Slováka sa nachádza v srdci lesov Pieninského národného parku. Ak máte v blízkej dobe na pláne návštevu Vysokých Tatier, určite nevynechajte túto krásu, ktorá je pastvou pre oči. Z tohto chodníka sa Vám vyskytne panoramatický výhľad na neskutočnú scenériu našich krásnych lesov.

Túto nevšednú prechádzku si vychutnáte vo výške maximálne 24 metrov. Určite nevynechajte ani vyhliadkovú vežu. O zážitok sa Vám tu postará prekrásny výhľad na vrcholy Belianskych Tatier, úžasná scenéria Pienin ale aj Zamaguria vo výške 32metrov. Ďalšou  nevšednou atrakciou na vrchole vyhliadkovej veže je sieť, po ktorej sa môžete prejsť.

Pre nás to bol nezabudnuteľný zážitok. Boli sme tam aj s našim malým 1,5 ročným synčekom- čiže terén je prípustný aj pre kočíky. Ku chodníku korunami stromov sa síce dá dostať lanovkou, avšak cez zimu počas lyžiarskej sezóny premáva lanovka len pre lyžiarov- nie pre návštevníkov spomínanej atrakcie, čo ja osobne pokladám za nevýhodu.

Na miesto atrakcie sa musíte teda v zimných mesiacoch dostať peši, čo trvá približne 40 minút, po zablatenej ceste do kopca, čo nie je najjednoduchšie v prípade, že so sebou beriete menšie dieťa s kočíkom-je to makačka.

Musím upozorniť aj na to, že na chodníku aj na veži fúka veľmi silný vietor, takže odporúčam riadne sa obliecť. Treba rátať aj s tým, že je zákaz brať so sebou psa. Čo sa týka vstupného, rátajte 8€ na dospelú osobu, 6,50€ za dieťa do 14 rokov/seniora alebo ZŤP. Rodinka s dvomi deťmi si zaplatí 21€ (dvaja dospelý + dve deti). Za deti do 3 rokov sa neplatí.

Naše dojmy: zle hodnotíme najmä tú cestu a to, že lanovka premávala v zimnej sezóne len pre lyžiarov. Cesta bola blatová, no keď sme išli späť, tak začalo mrznúť a dosť sa šmýkalo aj napriek tomu, že cesta bola posypaná štrkom a soľou. S kočíkom to bola iná fuška. Negatívne hodnotím aj výšku vstupného, najmä ak ide väčšia rodina, tak tam nechá dosť peňazí za prakticky krátku prechádzku. Napriek negatívam odporúčam túto atrakciu navštíviť, lebo Vám sľubuje naozaj krásny zážitok.