Skvelá rodinná lyžovačka za skvelú cenu

Zima je ešte stále v plnom prúde a lyžiarske strediská nám ponúkajú možnosti zimného vyžitia na lyžiach, snowboardoch či sánkach aj do neskorej jari. Samozrejme nie všetky sú v najprijateľnejších cenách a ak si spočítate všetky náklady na cestu, ubytovanie, stravu, skipassy a všetko okolo toho, niekedy sa môžete zastaviť na celkom pekných sumách, za ktoré by ste mali napríklad týždňovú dovolenku all inclusive a letecky niekde pri mori. No naše Slovensko skrýva rôzne krásne zákutia upravené na dobré lyžiarske pomery aj za nízke ceny. Sami sme sa o tom presvedčili v obci Látky (ležiacej v okrese Detva medzi obcami Hriňová a Kokava nad Rimavicov) vo Veporských vrchoch s nadmorskou výškou 1025m.

V tomto malom lyžiarskom stredisku s ľahkou náročnosťou sa nachádza jedna modrá zjazdovka s dvomi vlekmi a jedným lanovým vlekom pre maličké deti. Zjazdovka je dlhá približne jeden kilometer a je udržiavaná, v prípade nepriaznivých podmienok je aj umelo zasnežovaná.

Je tu taktiež možnosť nočného lyžovania vďaka nočnému osvetleniu zjazdovky. Blízko zjazdovky sa nachádza hotel s požičovňou lyží, snowboardov a sánok za skvelé ceny. Je tam tiež bufet, reštaurácia a lyžiarska škola.

Ceny skipassov:

Celodenný lístok:         12€ (dospelý)                   8€ (deti)

Poldenný lístok:           8€ (dospelý)                     6,50€ (deti)

2 hodinový lístok:        5€ (dospelý)                     4€ (deti)

Večerné lyžovanie:      8€ (dospelý)                      7€ (deti)

2-denný:                       21€ (dospelý)                     14€ (deti)

3-denný:                       30€ (dospelý)                    20€ (deti)

4-denný:                      37€ (dospelý)                     25€ (deti)

5-denný:                      44€ (dospelý)                     30€ (deti)

 

 

Za každý skipass sa účtuje záloha 2€ ktorá Vám bude vrátená po odovzdaní skipassu. Seniori od 60 rokov majú zľavu  15%.

V blízkosti sú tiež upravované bežkárske trate v dĺžkou okruhov 3-10km.

Z nášho hľadiska je toto ideálna dovolenka pre rodinu s deťmi keďže zjazdovka je vhodná pre začiatočníkov ale aj pre pokročilých a je teda vhodná pre deti. Parkovanie pri zjazdovke je zdarma. My sme boli ubytovaní priamo v hotely ktorý sa nachádza hneď v tomto lyžiarskom stredisku- niekoľko metrov od zjazdovky. Je tam taktiež možnosť prenajať si ubytovacie chatky. Taktiež celé toto stredisko sa nachádza v prekrásnom okolí priamo vo Veporských vrchoch. My sme tu boli už dvakrát a určite sa sem ešte vrátime.

Máte nejaké dobré typy na dobrý lyžovačku z vlastných skúseností? Napíšte mi to do komentára! Poteším sa každému typu 🙂 Vaša Pupa