Úžasné a fascinujúce Corfu

“Dokonalé miesto, s dokonalou atmosférou, pre dokonalú dovolenku.”

Hoci som bola v Grécku už veľakrát, vždy som túžila navštíviť Corfu. Možno preto, lebo obľubujem históriu a Corfu je históriou priam nasiaknuté. Let trval len 1,5 hodinky, čiže ani sme si poriadne nestihli vypiť kávu a už sme pristávali.

Krásne Corfu sa mi ešte viac dostalo pod kožu, keď sme vyšli z lietadla a ovanul ma teplý a vlhký, slaný morský vzduch. Vtedy sa pre mňa začala dovolenka.

Corfu je krásne a hornaté s množstvom kľukatých cestičiek pozdĺž hrozivo, no zároveň krásne pôsobiacich útesov. Ubytovaný sme boli v dedinke Agios Spyridonas, v ktorej síce dávajú líšky dobrú noc, no je priam stvorená na dokonalý oddych a príjemne strávenú dovolenku. Koniec koncov- o zábavu bolo denno-denne postarané, keďže priamo na hotely sa organizovali skvelé animačné programy každý večer- z toho nezabudnuteľný Grécky večer s tradičnou veselicou, a ak nám program nevyhovoval, išli sme do disco baru Pyramid, ktorý sa nachádzal hneď pri zadnom vchode hotela. Náš hotel a areál hotela bol neskutočne krásny. Na výber sme mali dva bazény- plavecký, v ktorom sa organizovalo cvičenie a rôzne hry a človek sa tam mohol dosýta vyjašiť, a druhý bol kľudový. V hoteli sa organizovali každý deň aj skvelé animácie a programy pre deti, a čo sa nám páčilo, celý hotel bol veľmi baby friendly, hoci vtedy sme to ešte nevyužívali, keďže sme ešte nemali nášho malého.

Kúsok od hotela bolo krásne priezračné more s pieskovou plážou ideálnou pre deti. A hoci tam nebolo veľmi kde sa prejsť, my sme si program spravili. Boli sme navštíviť blízku dedinku Acharavi, v ktorej sme pobehali ich typické dedinské obchodíky a ochutnali sme najlepsí gyros, aký sme kedy jedli.

Tiež sme si spravili výlet do hlavného mesta- Kérkyra. Bolo plné bežných módnych obchodíkov, kaviarničiek v typickom Gréckom štýle, prepchatými ulicami turistov a a bláznivou cestnou komunikáciou. My sme však mali jasný cieľ- Achilleion, niekdajší slávny palác cisárovnej Sissi. Neskutočné miesto! Palác dýcha neskutočnou dávkou histórie každým centrimetrom štvorcovým. Interiér ale aj záhrady a parková úprava paláca sú prekrásne. Najviac ma “dostal” prekrásny výhľad z terasy z prvého poschodia na nekonečné more. Návšteva tohto paláca je určite pamiatkou na celý život a už len kvôli tomu sa chcem jednoznačne ešte vrátiť na Corfu.

Túto dovolenku sme si s manželom dokonale užili a spoločne sme vyhodnotili, že sa sem ešte chceme jednoznačne vrátiť, no už s našim synčekom. 🙂

Vaša Pupa 🙂