Urob si sama- Vianočný veniec

Pomaly sa nám blížia najkrajšie sviatky roku a v obchodoch sa to už tiež zvianočnieva. Aj vy ochkáte nad tými krásnymi Vianočnými vencami? Zaručujem Vám, že budete mať z takého venca oveľa väčšiu radosť, pokiaľ si ho urobíte sama doma. A nemusíte zaň vyhadzovať majland v obchode.

Určite doma nájdete nejaký starý veniec, ktorý bude vhodný na ozdobovanie, prípadne taký kúpite aj v hociktorom “eurovom” obchode. A tiež sa nájdu nejaké staré Vianočné ozdoby, ktoré by sa naň hodili. Medzi ďalšie fajn ozdoby môžete začleniť aj veci, ktoré máte bežne doma- napríklad plátky sušeného pomaranča alebo citrónu. Tiež sú krásne aj malé vetvičky zo stromu, ktoré si môžete zafarbiť farbou, aby Vám ladili do venca. Pekne pôsobia aj zafarbené listy, ale lepšie sú z umelých rastlín, lebo tie sušené opadávajú. Zlaďte si ozdoby do farieb tak, aby sa hodili do Vášho interiéru  a aj aby sa hodili k ostatným Vianočným ozdobám čo máte doma a k Vianočnému stromčeku.

Potreby:

  • Taviaca pištoľ
  • Vianočné ozdoby (Vianočné gule, zvončeky, umelé kvety, šišky, bubny, rôzne zvieratká, mašličky…)
  • Sušené pomarančové alebo citrónové plátky
  • vetvičky zo stromu
  • šišky
  • oriešky
  • listy

Postup:

Stačí mať len atraktívnu predlohu, podľa ktorej budete následne lepiť ozdoby na veniec. Najskôr si vysušte pomarančové alebo citrónové plátky a farbou, do akej budete ladiť veniec, si zafarbite natrhané vetvičky zo stromu, šišky, vlašské orechy, alebo arašidy v šupke. Následne môžeme začať lepiť na veniec pripravené ozdoby.

Odporúčam začať s najväčšími ozdobami, lebo tie zaberú najviac miesta a postupne ich podľa fantázie lepiť pomocou tavnej pištole na veniec, tak ako sa nám to hodí. Postupne pridávame menšie ozdoby, môžme pridať sušené plátky pomaranča alebo citrónu, zafarbené vlašské orechy, alebo arašidy v šupke, zafarbené drobné vetvičky zo stromu alebo šišky. Snažte sa zaplniť každé voľné miestečko na venci, pretože čím bohatšie je veniec ozdobený, tým pôsobí krajšie a honosnejšie. Veniec nechajte dobre zaschnúť a môžete naň pripevniť aj stuhu, ak ho chcete mať zavesený napríklad na dverách.

Dúfam že si vďaka môjmu návodu vykúzlite veniec podľa vašich predstáv. 🙂

Vaša Pupa