Tipy na Vianočné darčeky pre najmenších

Vianoce sa nezadržiteľne blížia, čo blížia, priam cválajú k nám! A iste si každý rodič už láme hlavu nad tým, čo podarovať svoju najmilovanejšiemu dieťaťu pod Vianočný stromček. Prichádzam s niekoľkými tipmi na milé Vianočné darčeky, ktoré som ja kúpila pre nášho Lukyho, a verím, že ho iste potešia. Tento rok som stavila skôr na kvalitné hračky, lebo z minulého roka som sa už poučila. Lacné plastové hračky niekoľko týždňov po sviatkoch skončili dolámané v koši. Čo si budeme navrávať, sú to len deti, a skúšajú, vymýšľajú a probujú, čo taká hračka vydrží. Takže ja som mala tento rok hlavné kritériá na hračky – odolnosť, samozrejme bezpečnosť (lebo pri malom dieťati nie je nič horšie ako ostro zlomený plast alebo odlomené koliesko z autíčka….) a kvalita. Keď som si to zosumarizovala, vyšli mi z toho jednoznačne drevené hračky, nakoľko už aj máme skúsenosť s takou hračkou. Len pre uvedený príklad: minulý rok dostal Luky od Ježiška umelohmotnú gitaru – ktorá asi po troch mesiacoch skončila v smetnom koši, prasknutá cez celé telo s popraskanými strunami. Na narodeninky dostal drevenú gitaru, ktorú má už viac ako pol roka a stále je ako nová. Verím teda, že môj článok bude tou správnou inšpiráciou na krásneho Ježiška pre Vaše ratolesti 🙂

Krásne drevené hračky od Little Dutch

Možno ste už zaznamenali veľký boom, ktorý so sebou priniesla táto značka. A priznám sa, je to čistá závislosť. Keď sme malému kúpili prvú hračku – už vyššie spomínanú gitaru od tejto značky, okamžite som sa zamilovala! Presvedčil ma nielen krásny dizajn a spracovanie, ale naozajstná odolnosť, bezpečnosť a výdrž danej hračky, keďže môj syn, ju rozhodne nešetrí (rodičia malých nerváčikov to iste poznajú 😀 ). Preto keď som pomýšľala, čo dostane od Ježiška, voľba bola jasná – hračky od Little dutch. Fajn je, že sú vyhotovené v bledomodrej a aj ružovej farbe, čiže sú vhodné aj pre chlapčekov, aj pre dievčatká. A to že sa nám krásne hodia do detskej izby, to už je len čerešnička na torte. 🙂 Drevené hračky od Little dutch kúpite na tejto stránke.

Od Little dutch som mu objednala tieto hračky:

  • Drevený vláčik – má 17 dielikov rôznych tvarov a farieb, je dlhý 45cm (podporuje detskú kreativitu, logické myslenie a jemnú motoriku)
  • Nákladiak s autíčkami- prepravuje 3 autíčka, ktoré sú jeho súčasťou
  • Poschodová garáž – skladá sa z prízemia a dvoch poschodí- sú k nej autíčka, helikoptéra, funkčný výťah, značky a čerpacia stanica
  • Závodná dráha – obsahuje 4 autíčka

Pre malého hudobníka

Samozrejme som sa riadila tým, čo má Lukáško najradšej a s čím sa naviac hráva. Medzi také hračky patrí jednoznačne gitara, ktorá je u neho v top trojke obľúbených hračiek. Tak ani tento rok nesmie Ježiško zabudnúť na gitaru. A keďže jednu už od Little dutch máme, objednali sme mu tentokrát drevenú gitaru Harlekýn od španielskej značky Magni, ktorá má harlekýnsky vzor, má 6 strún ktoré sa dajú ladiť a jej dĺžka je 65cm.

Malý pretekári

Ktoré dieťa nemá rado odrážadlá? Ja teda nepoznám ani jedno. Miesto bežného odrážadla som pre neho chcela už niečo iné – takú prípravu na bicykel. A toto cykloodrážadlo od značky Chicco to plnohodnotne spĺňa. Zmäkčené sedadlo a riadidlá sa dajú výškovo nadstaviť. Má oceľovú konštrukciu a nosnosť do 25kg, čiže je vhodné pre deti od 2 do 5 rokov. Veľký výber krásnych odrážadiel pre Vaše deti za výborné ceny nájdete TU.

Kúzelné čítanie

Keď som videla túto skvelú vec, hneď som vedela, že ju musím Lukynkovi zadovážiť. Jedná sa o set interaktívnej knihy Svet zvierat, s elektronickou ceruzkou Albi, ktorá Vaše dieťa prevedie ôsmymi prostrediami (savana, les, púšť…). Zoznámi deti so zvieratami žijúcimi v danom prostredí, naučí ich, aké zvuky vydávajú a čím sa živia. Vďaka elektronickej ceruzke, ktorá prečíta daný text je vhodná aj pre menšie deti predškolského veku. Páči sa mi tiež, že sa dajú dokupovať aj iné knihy k tejto elektronickej ceruzke – napríklad ľudské telo, hravé učenie, angličtina….Túto knihu nájdete na TEJTO stránke.

Vkladačky a pexesá

Sú starou dobrou klasikou, ktorá je skvelou hračkou pre deti. Vybrala som mu zvieratkové pexeso so zrozumiteľnými obrázkami z tvrdeného papiera a drevenú vkladačku dopravných prostriedkov. Tieto hračky skvele podporujú detskú pamäť, logické myslenie a jemnú motoriku (konkrétne pri drevenej vkladačke). Skvelý výber drevených hračiek, pexies, vkladačiek a iných motrických hier kúpite TU .

Podporujeme jemnú motoriku

U malých detí je dobré podporovať jemnú motoriku a preto som mu objednala krásny farebný drevený strom nemeckej značky Goki so zvieratkami na prevliekanie – pomocou 12 farebných šnúrok má dieťa pomocou prevliekania pripevniť k stromu zvieratká. Táto hra trénuje tiež trpezlivosť, tak verím, že malého bude baviť.

Dúfam že Vás moje tipy na darčeky inšpirovali a vyberiete si tie pravé darčeky pre Vaše detičky. 🙂

Vaša Pupa 🙂