Naše bývanie a ako ho plánujem vylepšiť

V prvom rade: Na moju česť priznávam, že pred fotením týchto fotiek som asi hodinu upratovala a popritom babka strážila malého, lebo kto má malé, multienergické deti (ako napríklad ja), tak vie, že nie je možné udržať poriadok 5 minút. A ak áno, tak jedine že spia. Inak sa to doma trošku podobá na bojové pole.

Izba pre malého autičkára

Lukáškova izba spočiatku vyzerala úplne inač, ako teraz. Zariaďovala som ju ešte keď som bola tehotná, a keďže som dovtedy nemala deti, nemala som ani tušenie, aké momentálne prebiehajú trendy detských izieb. Až keď som sa dostala do praxe, tak som si navrhla a vysnívala, ako by malo vyzerať také detské kráľovstvo a postupne som ho začala realizovať. navrhla a namaľovala som mu do izby hory vo farbe babyblue (niečo ako bábätkovská modrá). Nábytok som volila biely v kombinácii s detailami dreva v odtieni bielo morený dub.

Ostatné doplnky sa snažím ladiť do tmavošeda, keďže celá izba je veľmi svetlá, tak aby v nej bol nejaký dominantný akcent. Navyše, všetky odtiene sivej sa hodia k akejkoľvek farbe, takže v kombinácií s bledomodrou farbou a bielym nábytkom, vytvárajú akúsi dominantu. Prvky bielo moreného dubu celú izbu len príjemne zmäkčia a oteplia, keďže modrá a biela sú studené farby.

Skrinkový systém s miniknižničkou, som si navrhla a vyskladala sama. Biele skrinky slúžia ako úložný priestor pre oblečenie, a spodné zásuvky v odtieni bielo moreného dubu, slúžia pre odkladanie hračiek. V prípade, že by mal Lukáško nedostatok úložného miesta na oblečenie, dokúpime a doplníme skrinky medzi voľné miesta, čím vznikne ucelený skrinkový systém.

     

Štvorcová skrinka má zas dve látkové krabice, ktoré slúžia na odkladanie hračiek, a zvyšné dve police slúžia ako dekoračné, na pekné drevné hračky, ktoré farebne korešpondujú so zvyškom detskej izby.

Čo by som doplnila/zmenila?

Jednoznačne by som rada vymenila v tejto izbe koberec. Napríklad by sa nám do nej hodil tento, ktorý by dokonale svojou farebnosťou zapadol do detskej izby a tiež by zohral dôležitú funkciu ako autodráhra, pre nášho malého pretekára a autičkára. Tento koberec nájdete TU. Odporučiť Vám môžem favi.sk, kde nájdete všetko pre Vaše krásne bývanie v aktuálnych trendoch.

Ďalšou skvelou alternatívou by bol tento sivý koberec, ktorý by rozmerovo zabral väčšiu časť izby, čím by poskytoval mäkké útočisko pre nekonečné hry. Nájdete ho TU.

Ešte sa mi veľmi páči vo výbere aj takýto koberec od Kids Concept Edvin Woodland- je zo 100% bavlny a dá sa dokonca prať v ruke, čo odceňujem pri malých deťoch. Má krásny motív a farebne by krásne dopĺňal detskú izbu. Losíky, stromy a koľajnice mi prídu veľmi milé a celú detskú izbu by to krásne oživilo. Tento koberec majú TU v ponuke.

Kráľovstvo pre princeznú

Laurina izba je ešte v štádiu používania v období bábätka, takže v nej dominuje detská postieľka a alterntívny prebaľovací pult, ktorý je urobený z písacieho stola. Celá izba je ladená do babypink (bábätkovskej ružovej), bielej, tmavosivej a bielo moreného dubu. V tejto izbe je bledoružová maľovka so vzorom domčekov, ktoré som si sama navrhla aj namaľovala. Ako ste si už asi všimli, mám veľmi rada jednoduché a čisté línie, preto aj túto izbu chcem ladiť len do minimalistického štýlu. Tiež sa tu nachádza rovnaký skrinkový systém ako v Lukáškovej izbe, ktorý slúži na rovnaké účely, akurát ešte musíme doplniť čelá spodných zásuviek.

Čo by som doplnila/zmenilka

Neskor, keď Laura vyrastie z bábätkovskej postieľky, tu ostane táto biela masívna posteľ (na ktorej aktuálne spávam ja). Tiež by som tu doplnila rovnaký koberec, ako do Lukáškovej izby a taktiež by sa mi páčil pre našu malú dámu takýto dizajnový stolík, buď štvorcový alebo okrúhly :

 

K takémuto stolíku by som doplnila takéto dve kresielka:

Prípadne len jedno takéto kresielko:

Za mňa fakt krásne a neokukané doplnky do domácnosti v jedinečnom štýle majú na stánke Bellarose.sk . Malej dáme by nemala chýbať ani správna čajová súprava na servírovanie:

Nádherná je aj táto králičia bábika a set týchto krásnych kufríkov, ktoré by dokonale doplnili Laurinu izbu:

          

Spálňa

Tak táto izba je pre mňa momentálne veľký otáznik. Máme v nej veľkú manželskú posteľ a jednu komodu so zásuvkami, ktorá aktuálne slúži manželovi ako pracovný stôl. Posteľ by som chcela ponechať, keďže sa jedná o kvalitnú dizajnovku a som s ňou spokojná nielen ja, ale aj môj manžel. Spálňa by mala pôsobiť jemne a harmonicky, aby sa v nej dobre spalo.

Aké zmeny si predstavujem?

Takže, v prvom rade, pomýšľam, že stenu za posteľou by som vymaľovala na takú sivohnedú farbu. Neviem ešte presný odtieň, ale mala by pôsobiť jemne a nerušivo, ale pritom tak, aby vyniklo biele čelo postele. Keďže sme narodením Laury prišli o pracovňu, lebo miesto nej sme tam urobili Laurinu izbu, chýba nám vytvorený pracovný kútik, ktorý by sa nám najviac hodil do spálne. Keďže pracovný kútik chceme zriadiť v spálni, logicky a dizajnovo by sa najviac hodil pracovný stôl, ktorý by nevyzeral ako sterilný kancelársky stôl, ale skôr tak nenútene, ako kozmetický stolík. Biely stolík sa samozrejme hodí k našej posteli, ale páči sa mi aj táto drevená dizajnovka, kde by vrchný dizajn dreva teoreticky mohol korešpondovať s drevom na posteli. 

Aby posteľ vyzerala dobre, musia na nej ladiť a harmonizovať aj obliečky. Tie by som zvolila ľanové, v jemných prírodných tónoch, alebo jednoducho biele a doplnila ich vankúšmi v sivých obliečkach:

 

Obývacia izba

O nej len tak stručne- som s ňou pomerne spokojná, lebo vyjadruje jemný romantický štýl, kombinovaný s moderným minimalizmom. Romantika v podobe zariadenia sa mi síce páči, no je pomerne nepraktická.

Ak by som mala niečo zmeniť:

…tak by to bola sedačka. Ktorá je síce krásna a mäkká, no pre štvorčlennú rodinu je predsa už len malá a viac by nám možno vyhovovala rohová sedačka, ktorá by celkovo otvoria celý priestor a umožnila viac sedenia pre celú rodinu. Jednoznačne by som si vybrala niečo minimalistické a dizajnové, proste netypické ako ostatné haldy sedačiek, ktoré sú všetko na jedno kopyto. Napríklad sa mi páči táto šedá, s netypickými dizajnovými drevenými nožičkami alebo svojim tvarom sa mi páči aj táto ružová, ale asi by som zvolila skôr nejaký univerzálny poťah:

Samozrejme, ak by som už zmenila sedačku, vymaľovala by som červenú stenu pravdepodobne na bielo alebo sivo, závisí od typu sedačky a celú obývačku by som oteplila drevenými fotorámikmi s fotkami našej rodiny. Nad pohovkou je dostatočný pľac na krásnu rodinnú galériu. Volila by som fotorámy buď z bledého alebo tmavého dreva, s bielym paspartom, aby krajšie vynikli rodinné fotky:

          

To bol stručný prehľad vecí, ktoré by som aktuálne chcela v našom dome v jednotlivých miestnostiach zmeniť. Pri deťoch sa človek veľa naučí, napríklad aj to, že je výhodou mať minimalistické zariadenie, nielen kvôli dizajnu, ale tiež kvôli praktickému upratovaniu. Minimalistický dizajn v sebe skrýva funkčnosť, uhľadenosť a ja osobne sa v takom zariadení cítim veľmi pohodlne a príjemne. Potom je aj upratovanie oveľa jednoduchšie a celkovo ja som toho názoru, že dom a teda aj bývanie má slúžiť mne, nie ja domu. Preto volím nielen dizajnovo pekné zariadenie, ale hlavne praktické. Dúfam, že časom sa mi podarí uskutočniť všetky zmeny tak, ako som ich tu naplánovala.

Nižšie si ešte môžete pozrieť ostatné fotky spomínaných izieb.

Za spoluprácu ďakujem FAVI.sk a Bellarose.sk .

Vaša Pupa 🙂